محصولات

کوپلینگ لاستیکی همراه با فلز و بدون فلز

کوپلینگ لاستیکی

کوپلینگ های لاستیکی چیست:

کوپلینگ لاستیکی، به قطعات الاستومری گفته می‌شود که در وسایل انتقال نیرو از تلفات عضو محرک و متحرک جلوگیری می‌کند و همچنین باعث کاهش ارتعاشات و لرزش ها در مکانیزم می‌شود.

لاستیک کوپلینگ ها با شرایط کارکرد مختلف  دارای شکل ظاهری خاص نسبت به طراحی محل نصب می‌باشند و با نام های تجاری و عمومی مختلف شناخته شده اند و تمامی این قطعات لاستیکی قابل سفارش و تولید هستند.

 

کاربرد لاستیک کوپلینگ:

لاستیک کوپلینگ، در سیستم انتقال نیرو، جهت گرفتن ضربه و افزایش طول عمر شافت و موتور بکار می‌روند و نقش گرفتن ضربه های آنی و ارتعاش را به سیستم انتقال نیرو دارند .

و همچنین با توجه به محل کاربردشان، طراحی های مختلفی دارند که رویان صنعت و باتوجه به محیط کارکردشان و نوع ارتعاش از متریال متفاوت طبق درخواست مشتری طراحی، قالب سازی و تولید می کند و همچنین محیط روغنی، شیمیایی، حرارت بالا، ضربه یا لرزش با شدت بالا از جمله عواملی هستند که در انتخاب متریال ساخت کوپلینگ موثر هستند و می بایست با توجه به محیط کارکرد کوپلینگ، متریال مناسب از جنس Nr, Nbr و Cr و.. استفاده کرد.

 

لاسنیک کوپلینگ

 

کوپلینگ ها به دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

1_ کوپلینگ های لاستیکی همراه با فلز
2_ کوپلینگ های لاستیکی بدون فلز یا لاستیک کوپلینگ ها
3_ کوپلینگ های پلی اورتان

 

و این قطعه باتوجه به شکل هندسی شان نام گزاری های مختلفی دارند:
کوپلینگ خورشیدی و کوپلینگ گشنیزی، کوپلینگ کمپرسور، کوپلینگ دنده ای، کوپلینگ دندان خرگوشی، کوپلینگH یا کوپلینگ KB, کوپلینگ فانوسی، کوپلینگ بشکه ای، کوپلینگ تایری، کوپلینگ ولکان کشتی یا ژنراتور کشتی، کوپلینگ های غلافی، کوپلینگ های گیره ای، کوپلینگ های مخروطی قفل کننده شفت، کوپلینگ های الاستومتری، کوپلینگ های بوش پین، کوپلینگ های هیرث دسته بندی می شوند. در این مقاله ما به بررسی و معرفی انواع کوپلینگ لاستیکی می پردازیم …

 

کوپلینگ لاستیکی

چگونه از کوپلینگ‌ مراقبت کنیم؟

یکی از مهم ترین علت خرابی  می‌توان به انتخاب نامناسب جنس کوپلینگ اشاره کرد و میتوان با استفاده از اطلاعاتی مانند: روغنی یا شیمیایی بودن محیط، حرارت بالا یا پایین، ضربه یا لرزش با شدت کم و یا زیاد از جمله عواملی هستند که در انتخاب متریال ساخت کوپلینگ موثر هستند و دومین علت: نصب نامناسب و یا انتخاب نادرست کوپلینگ لاستیکی اشاره کرد. و همچنین توجه لازم به سلام بودن کوپلینگ، از طریق توجه به سروصدای غیرعادی، صدای ضربه و ارتعاش، لرزش زیاد و یا عدم آب‌بندی و نشت روغن انجام می‌شود. بنابراین با چک کردن به موقع نشانه های ذکر شده و تمیز کردن مرتب کوپلینگ، می‌توان از آن مراقبت کرد.

 

لاستیک کوپلینگ

جنس لاستیک کوپلینگ :

جنس  با توجه به محیط کارکرد و نوع ارتعاشی که به آن ها وارد میشود انتخاب میشوند و متریال های nr .sbr.nbr .cr در شرایط مختلف انتخاب میشوند و همپچنین رویان صنعت ارائه دهنده انواع متریال ها می باشد:

الاستومر Nr:

این مدل لاستیک زمانی استفاده میشود که ضربه و لرزش شدت زیاد دارد و محیط کارکرد خنثی و عاری از مواد شیمیایی میباشد.

 

الاستومر Nbr:

نیتریل بوتادین رابر یا nbr لاستیک ضد روغن میباشد که در پمپ های روغنی استفاده میشود و با ترکیب سایر کائوچو ها میتواند خواص ضد ضربه پیدا کند.

 

الاستومر Cr:

کلروپرن ویا نئوپرن از جمله لاستیک های منحصر به فرد است که خواص ضربه گیری ،حرارتی ،شیمیایی را دارد و با توجه به قیمت نسبتا گران این کائوچو در دستگاه ها و قسمت های خاص استفاده میشود.

 

لاستیک کوپلینگ فلزی

صنایع لاستیک سازی رویان صنعت  با استفاده از دانش مهندسی در طراحی و ساخت انواع کوپلینگ ها و انتخاب متریال مناسب با کارکرد کوپلینگ و تجربه پرسنل ماهر، بالاترین کیفیت را ویژگی بارز محصولات خود قرار داده و با تضمین تولیدات خود موجبات اطمینان خاطر خریداران را فراهم نموده است.و همچنین رویان صنعت انواع کوپلینگ های لاستیکی را طبق درخواست (نقشه و یا قطعه) شما مشتریان گرامی طراحی، ساخت و تولید می نمایید.

 مشاهده تصاویر بیشتر انواع کوپلینگ  لاستیکی کلیک کنید و یا به قسمت گالری در سربرگ بالا مراجعه فرمایید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.