گسکت لاستیکی EPDM, SBR, HNBR, VITON

گسکت لاستیکی

گسکت لاستیکی چیست؟

گسکت(Gasket) در فرهنگ لغت نامه فارسی به معنای و مفهموم آببندی  یا درز بندی، (واشر درزبند یا آببند لاستیکی ) می باشد. در لغت نامه  فنی بدین گونه معرفی شده است:برای خالی نماندن  فضای بین دو فلنج به کار می رود که با بسته شدن و انجام عملیات، کار آب بندی به صورت عالی انجام شود و از نشتی دستگاه جلوگیری می شود. و همچنین انواع مدل های ترکیبی لاستیکی و فلزی در فشارهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد که تماما توسط مهندسان لاستیک سازی رویان صنعت طراحی و تولید می گردد. گسکت های لاستیکی به دلیل نصب آسان و سریع و آب بندی مطلوب در خطوط آبی بسیار زیاد کاربرد دارند.

گسکت لاستیکی در انواع نسوز، ضد اسید، روغنی، منجید دار و سیم دار در لاستیک سازی رویان صنعت موجود می باشد.  الاستومرمورد استفاده معمولا در لوله کشی ها و خطوط آبی کاربرد دارد. بعضی از  گسکت های لاستیکی یا واشرهای آببندی لاستیکی از کات کردن ورق های رابر تولید می شود که هم به صورت لاستیکی و هم به صورت ترکیب لاستیکی و فلزی در لاستیک سازی رویان صنعت موجود می باشد.

 

گسکت لاستیکی

گسکت Gasket یا همان لاینر لاستیکی قطعه پلیمری میباشد که در جهت آب بندی sealing
انواع مکانیزم ، دستگاه ها و ماشین آلات و ادوات صنعتی و غیر صنعتی به کار گرفته میشود.

 

گسکت لاستیکی

جنس گسکت های لاستیکی:

جنس این قطعه باتوجه به موقعیت و شرایط کارکرد از انواع الاستومر انتخاب گردد و در طراحی یک مجموعه یکی از پارامترهای مهندسی میباشد به عنوان مثال در درب های دیگ های بخار  به دلیل دمای زیاد از  گسکت  ها و واشرهای سیلیکونی استفاده میشود سیلیکون ها در دماهای -۲۰الی ۱۸۰ درجه سانتیگراد پایدار هستند و تخریب نمیشوند.

 

گسکت لاستیکی

 در آب های صنعتی با سختی بالا

آب های شور از گسکت های epdm استفاده میشود که این واشر ها تا دمای ۱۲۰ درجه مقاومت حرارتی دارند. گسکت های epdm با فرمولاسیون مناسب در مقابل اسیدها و بازها مقاوم هستند، صنایع لاستیک سازی رویان صنعت باداشتن دانش بروز کامپاندینگ  تولیدکننده انواع گسکت با الاستومرهای  nbr .epdm.silicon.nr.cr sbr hnbr .viton  میباشد. و همچنین زمانی که در سیستم نشتی جزئی وجود داشته باشد و فشار و دما پایین باشد از گسکت های Rubber – steel (لاستیکی و حلقه فلزی) برای آب بندی استفاده می شود.

 

گسکت های Hnbr

این الاستومر مدل هیدروژنه الاستومر nbr میباشد که در این کائوچو با تقویت مقاومت در مقابل حرارت تا ۱۴۰ درجه سانتیگراد و بالارفتن مقاومت به اوزون و شرایط جوی ، مقاومت شیمیایی و خاصیت ضدروغنی باعث شده در طیف زیادی از گسکت های لاستیکی حساس به کارگرفته شود. البته از معایب این الاستومر به قیمت گران و مقرون به صرفه نبودن در شرایط کاری عمومی میتوان اشاره کرد.

 

واشر گسکت لاستیکی | واشر آببندی گسکت | انواع گسکت لاستیکی | گسکت چیست|واشرتخت

گسکت وایتون viton

گسکت ها با الاستومر وایتون در دمای بالا تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد و اکثر اسیدها و مواد شیمیایی کارایی دارند.

لاستیک سازی رویان صنعت طراح و تولید کننده انواع گسکت لاستیکی (منجید دار و فلزدار و…) و  واشر  بدون محدودیت تولید با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می دهد.

جهت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با گروه لاستیک سازی رویان صنعت تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *