دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی چیست؟
دیافراگم لاستیکی صفحه لاستیکی یا پلیمری انعطاف پذیر میباشد که کنترل جریان بین دو فضا را در کنترل ولو ها و پمپ ها انجام میدهد که از انتقال نا خواسته مواد جلوگیری میکند، این مواد می‌تواند سیال یا انواع گاز باشد، که ما قادر هستیم انواع این دیافراگم از سایز های کوچک تا بزرگ تولید و در سخت ترین شرایط کاری نصب کنیم.

دیافراگم های لاستیکی

دیافراگم لاستیکی منجیددار
دیافراگم های منجیددار با پارچه های سفارشی و طراحی شده تقویت می‌شوند و فشار کاری بالایی را تحمل می‌کنند و در شیرهای کنترل، کنترل ولو ها، شیرهای پنوماتیک، پمپ ها به کار گرفته می‌شوند این مدل دیافراگم باید در عین استحکام زیاد انعطاف پذیر و الاستیک باشند تا کاربرد مناسب داشته باشند، گروه صنعتی رویان لاستیک توانایی تولید انواع دیافراگم منجیددار را دارد.

دیافراگم لاستیکی منجیددار

دیافراگم های لاستیکی

کاربرد دیافراگم لاستیکی
دیافراگم های لاستیکی در صنعت کاربرد زیادی دارند، دیافراگم لاستیکی در صنعت هوا فضا، در صنعت نفت و گاز، در پمپ های هیدرولیک و پنوماتیک، در کمپرسورها، پمپ خلا، شیرهای کنترل کنترل ولو ها، در محرک های حرارتی، سوپاپ ها کاربرد دارند.

دیافراگم های لاستیکی

جنس دیافراگم
لاستیک ای پی دی ام (epdm)
لاستیک طبیعی مصنوعی ( nr sbr)
لاستیک نیتریل (nbr)
لاستیک وایتون (viton)
لاستیک سیلیکون(silicon)
لاستیک نئوپرن (noperan)
موارد فوق بسته به کاربرد و شرایط کاری استفاده میشوند لاستیک epdm در شرایط شیمیایی، آب شور، اوزون، مورد مصرف دارد،
لاستیک Nr sbr در شرایطی که فشار زیاد باشد و مواد شیمیایی حضور نداشته باشند،
لاستیک نیتریل nbr در فشار های متوسط و روغن های صنعتی کارکرد دارد.
لاستیک وایتون viton در اکثر مواد شیمیایی و حرارت های بالا و فشار متوسط کاربرد دارد.
لاستیک نئوپرن noperan در مواد شیمیایی و فشار نسبتا بالا کارایی دارد و دمای متوسط را تحمل می‌کند.
لاستیک سیلیکون silicon در دماهای بالا و خیلی پایین کارکرد دارد و در صورت نیاز به تحمل فشار بالای کاری حتما باید با منجید و الیاف تقویت شود.

دیافراگم های لاستیک ptfe
این مدل دیافراگم در پمپ هایی که با مواد شیمیایی کار می‌کنند مورد مصرف داشته و یک طرف دیافراگم که به سیال در ارتباط است با پوشش ptfe مسلح می‌شود سیال شیمیایی مانند اسید کلرید ریک، اسید سولفوریک، ویا حلال های صنعتی می‌باشند، ptfe پلی تترا فلور اتیلن به دلیل خاصیت منحصربه فرد در این مواد دچار خوردگی نمی‌شود، ترک نمی‌خورد، ساییده نمی‌شود.

دیافراگم لاستیکی

دیافراگم های لاستیکی

دیافراگم های پلی اورتان pu
این مدل دیافراگم به دلیل خاصیت ضد سایشی در مواردی دیافراگم تحت سایش زیاد میباشد کاربرد دارد، همچنین در روغن های صنعتی مقاومت خوبی داراست.

دیافراگم لاستیکی ضد گاز