پکینگ لاستیکی چیست؟

پکینگ لاستیکی نوعی دربند یا آببند لاستیکی گفته می شود که در انواع و کاربردهای مختلف وجود دارند. و همچنین  قطعه ای الاستومری با کاربرد کنترل سیال در جک ها و سیستم های رفت و برگشتی میباشد که در طرح های مختلف بسته به نوع کاربرد طراحی و تولید می‌شود.

پکینگ ها در انواع پکینگ پیستون، پکینگ گلویی ،پکینگ گردگیر، پکینگ جک ، پکینگ دو طرفه، پکینگ پنوماتیک ، پکینگ فلز دار ، پکینگ پلی یورتان . پکینگ پلی اورتان

دسته بندی می‌شوند.

تولید کننده انواع پکینگ:

همچنین صنایع لاستیک سازی رویان صنعت تولید کننده انواع پکینگ لاستیکی با انواع متریال و کارکرد در دستگاه های مختلف توانایی ساخت و تولید این قطعه  را همراه با طراحی اصولی جهت کارکرد در شرایط مختلف از قبیل فشاربالا، فشار پایین.جک های پنوماتیک، جک های روغنی، سیستم های انتقال نیرو مانند جک های تلسکوپی، پکینگ های حفاری برای تمیز کردن گل و لای و… استفاده می‌شوند.

پکینگ وایتونی:

پکینگ های لاستیکی با متریال  nbr , viton بیشترین کاربرد را دارند زیرا اکثر جک ها با سیال روغن کار می‌کنند و میزان حرارت روغن نهایتا تا ۷۵ درجه سانتیگراد بالا می‌رود با توجه به شرایط خاص در دماهای بالا ، پکینگ با متریال وایتون viton استفاده میگردد و تا دمای ۳۰۰ درجه تحمل حرارتی دارد.

عوامل موثر در انتخاب پکینگ:

* شرایط و تجهیزات مورد استفاده…در انتخاب نوع پکینگ
* سادگی نصب و نگهداری
* هزینه
* محل استفاده پکینگ و در ارتباط بودن با کدام مایعات و گازها

چه زمانی پکینگ جدید باید بخریم؟

به طور کلی دلیل نشتی پکینگ را باید در حرارت های زیاد، حاصل از اصطکاک پیدا کرد که سبب می‌شود برخی از قطعات پکینگ دچار تبخیر یا سوختگی و ساییدگی شوند و نشتی بوجود بیاید. در چنین مواقع باید پکینگ تعویض و پکینگ جدیدی خرید شود. پکینگ‌ها نسبت به سایر آب‌بندها بسیار بیشتر و دارای تنوع بیشتر است و بسیار ارزان‌قیمت هستند و گزینه‌ای اقتصادی در مقایسه حجم و وزن پکینگ‌ها با سایر آب‌بندها است.

انواع Rubber packing:

1) پکینگ های یک طرفه لاستیکی و پلی اورتان pu و ptfe

این قطعه از پراستفاده ترین نوع خود می باشد که عمل آب بندی را از یک طرف انجام می‌دهند به همین علت نام آن را یکطرفه نامیده اند. در این مدل  پلیمری فشار روغن به قسمت پشت سیل وارد می‌شود که هر چه فشار بالاتر رود پره بیرونی فشار بیشتری به بدنه سیلندر وارد می‌کند و همین امر خود باعث جلو گیری از نشتی می‌شود قابل تامل است که زاویه پره یا چتر پکینگ اهمیت زیادی در آب بندی و جلوگیری از نشتی زودتر از موعد پکینگ دارد. رویان صنعت ارائه دهنده انواع پکینگ های لاستیکی و همچنین جهت مشاهده تصاویر  بیشتر کلیک کنید.

پکینگ یک طرفه

2) پکینگ های دوطرفه فلز دار

در جک های پنو ماتیک(نیوماتیک) کاربرد دارند وچون جک در حرکت رفت و برگشت تحت فشار است از یک صفحه گرد فلزی به عنوان تقویت کننده در پکینگ استفاده می‌شود که در اصل این صفحه فلزی واسط بین دو پکینگ لاستیکی است و آن دو پکینگ را به یک پکینگ تبدیل کرده است.در بعضی از جک های پنوماتیک از یک قرص فلزی جدا که محل سیت پکینگ روی این قرص تراشیده شده است استفاده می‌شود و دو پکینگ یک طرفه به صورت مجزا و پشت به پشت روی این قص آهنی نصب می‌گردند.

پکینگ دو طرفه

3) پکینگ لاستیکی طبقاتی (vpack) وی پک

این قطعه در جک های هیدرولیکی و پنوماتیکی در فشار های بالا وپایین مورد استفاده قرار می‌گیرند، اصولا به صورت 7 ردیفه مورد استفاده قرار می‌گیرند و لایه های میانی با منجیددار تقویت می‌شوند، از مزایای این پکینگ ها می‌توان به قابلیت تنظیم ارتفاع نام برد.

پکینگ

پکینگ

4) پکینگ منجیددار:

این قطعه از جنس nbr یا نیتریل همانند پکینگ های یکطرفه میباشد با این تفاوت که از یک لایه الیاف کتان یا پلی استر جهت تقویت کنندگی تشکیل شده و مقاومت بیشتری در مقابل فشار و دفرمگی دارد و همچنین این قطعه یکی از پرکاربردترین در صنعت می باشد.  رویان صنعت طراح انواع قطعات لاستیکی و ساخت آن با بروزترین تکنولوژی و الاستومری مهندسی شده بدون محدودیت تولید به شما مشتریان در کوتاه ترین زمان ارائه می دهد.

پکینگ لاستیکی گلویی و پیستونی

پکینگ های روغنی آزبستی:

پکینگ روغنی آزبستی می‌تواند آب‌بندی مناسبی را تا فشار 160 و دمای ۲45 درجه سانتی‌گراد فراهم کند. البته این نوع باید در سرعت‌هایی کم مورد استفاده قرار بگیرند.

پکینگ های درزگیر نواری:

همانطور که از نام آن مشخص است، دارای نوارهایی است که در درون شیار و پوسته آب‌بند قرار می‌گیرند و آب¬بندی را انجام می دهند و همچنین به عنوان محافظ گرد و غبار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در آب‌بندها این نوع از آب‌بندی به عنوان اسان ترین روش برای جلوگیری از نشتی روغن استفاده می‌شود اما برای آب‌بندی گازها مناسب نیست. و در موتورهایی با دما، سرعت و فشار پایین کاربرد دارد اما برای آب‌بندی گازها مناسب نیست.

تعریف پکینگ لاستیکی و پلی اورتان pu:

پکینگ لاستیکی ، سیل های آب بندی می‌باشند که به‌صورت دینامیک بروی شافت پیستون وظیفه آب بندی را دارند. پکینگ های پلی اورتان یا پلیمری به دلیل طراحی خاصی که دارند می‌توانند فشارهای بالای سیال را تحمل کنند و بسته به جنس و طراحی ساخت، ساعت کارکرد و فشار کاری عمر معینی دارند.  لاستیک سازی رویان صنعت ارائه دهنده بهترین کیفیت و قیمت می باشد.

پکینگ جک هیدرولیک و پنوماتیک:

پکینگ هیدورلیک و پنوماتیک برای انواع جک ها به صورت تعدادی و تیراژی به درخواست شما مشتریان گرامی تولید می گردد.