تعریف اورینگ( O_RING ):

o-ring به رینگ لاستیکی یا پلاستیکی گفته می‌شود که سطح مقطع آن دایره باشد و به صورت یک مدار بسته در حالت دینامیک واستاتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد،
در حالت استاتیک  در حالت سکون قرار دارد لی در حالت دینامیک روی شافت دوار چرخش دارد.
در زبان آمیانه به طور اشتباه به هر رینگ لاستیکی یا پلاستیکی اورینگ اطلاق می‌شود، به عنوان مثال ایکس رینگ ها، وی رینگ ها و حتی واشرهای تخت لاستیکی را اورینگ می‌نامند، حال به سطح مقطع  توجه کنید .

تعریف اورینگ، کاربرد اورینگ، جنس اورینگ، مشخصات اورینگ، اورینگ وایتون، اورینگ سیلیکون، تشخیص جنس اورینگ

کاربرد اورینگ :

به طور کلی این قطعه بین دو سطح فلزی یا غیر فلزی جهت جلوگیری از نشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند حال عامل نشتی می‌تواند سیال باشد مانند آب، روغن، بنزین، که جلوی آن را می‌گیرد، می‌تواند هوا، گاز، بخار هم باشد، این قطعه به غیر از جلوگیری از نشتی کاربرد های دیگری مانند گرفتن لقی بین دو سطح ویا فاصله انداز (speacer) بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی را داراست. همچنین انتخاب سایز صحیح اورینگ در عملکرد آن نقش مهمی دارد که باتوجه به شرایط کاری انتخاب می‌گردد، همچنین شما مشتریان گرامی جهت انتخاب صحیح از مهندسان لاستیک سازی رویان صنعت به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

جنس اورینگ :

جنس o-ring بسته به شرایط کارکرد انتخاب می‌گردد، جنس این قطعه می‌تواند از لاستیک های Nbr, Sbr, Nr, Epdm, silicon, viton, pbr انتخاب گردد، وهمچنین می‌تواند از خانواده ترموپلاست ها در شرایط خاص استفاده گردد. همچنین شما مشتریان گرامی می توانید الاستومر درخواستی خود را به صورت تعدادی و تیراژی بدون محدودیت تولید سفارش خود را ثبت کنید و همچنین لاستیک سازی رویان صنعت به شما تضمین قیمت و کیفیت موجود در بازار را به شما می دهد. و همچنین جهت مشاهده تصاویر بیشتر از قطعات لاستیکی و سیلیکونی کلیک کنید.

اورینگ

اورینگ وایتون :

o-ring زمانی حائز اهمیت زیاد می‌شوند که در شرایط کاری نامطلوب قرار می‌گیرند با توجه به اینکه o-ring با متریال وایتون (viton) می‌تواند اکثر شرایط کاری مانند دمای بالا تا 300درجه سانتیگراد را تحمل کند و در اکثر مواد شیمیایی دچار خوردگی و تورم نشود در صنایع مختلف نظیر صنایع شیمیایی، نفت، گاز، فولاد، مورد استفاده زیادی دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک cilick کنید.

اورینگ

اورینگ سیلیکون:

o-ring با متریال سیلیکون همانند وایتون ها استفاده زیادی در صنایع مختلف دارند و دلیل آن هم خواص منحصر به فرد سیلیکون میباشد که در دماهای بالا و پایین حرارتی و برودتی همچنین مصارف بهداشتی و صنایع الکتریکی بیشترین کاربرد را دارند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک cilick کنید.

اورینگ وایتون

تشخیص جنس اورینگ(Oring):

تشخیص جنس به صورت ظاهری چندین مشخصه دارد که قابل تشخیص می باشد ولی به صورت دقیق و کاربردی باید در آزمایشگاه آنالیز و به کار گرفته شود. اورینگ سیلیکون سطح سر و بوی نامطبوع داشته و در صورت عدم انجام پخت ثانویه یا همانpost cure در حالت کشش سفید می‌شود، اورینگ وایتون جرم مخصوص بالاتری داشته و حالت بازگشت پذیری ضعیفی دارند، و با متریال های Nr, sbr, epdm, nbr, و… به صورت ظاهری قابل تشخیص نیستند.

اورینگ متری

جهت مشاهده جدول استاندارد سایز اورینگ وارد لینک زیر شوید:

https://www.allorings.com/O-Ring-AS568-Standard-Size-Chart

اب بندها و اورینگ لاستیک سازی رویان صنعت

اب بندها و اورینگ لاستیک سازی رویان صنعت

جهت مشاهده بیشتر تصاویر اورینگ ها و آب بندها به قسمت گالری در بالای سایت مراجعه کنید یا کلیک نمایید.